Uczestnicy:  dzieci szkół podstawowych oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna.

Zajęcia odbywają się codziennie w godzinach 15.30 – 19.00 w sali nr 16, pierwsze piętro oraz w pracowni ceramiki i rzeźby – suterena.

Pracownia rysunku, malarstwa i grafiki  wyposażona jest w  profesjonalne stanowiska pracy: sztalugi oraz stoły robocze oraz prasa graficzna.

Techniki malarskie i rysunkowe: ołówek, węgiel, tusz, pastel, akryl, akwarela, tempera, oraz techniki mieszane.

Techniki graficzne: linoryt, gipsoryt, akwaforta, sucha igła, akwatinta, mezzotinta, mokulito oraz techniki własne.

Pracownia ceramiczno - rzeźbiarska wyposażona jest w  profesjonalne stanowiska pracy: stoły do formowania ręcznego, koła garncarskie, toczki ceramiczne, kawalety rzeźbiarskie.  Dysponujemy piecem elektrycznym do wypalania wyrobów na biskwit oraz szkliwionych. Wykonujemy wyroby użytkowe, płaskorzeźby i rzeźby. Dekoracja: szkliwienie, angobowanie, farby naszkliwne.

Uczestnicy zajęć zdobywają liczne nagrody w konkursach plastycznych na szczeblu ogólnopolskim oraz międzynarodowym, takich jak np: „Graines d’artistes du monde entier” organizowanego przez Centre pour l’UNESCO Louis Francois, czy „Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży” w Toruniu.  Uczestnictwo w zajęciach koła daje również możliwość przygotowania się do egzaminów wstępnych na ASP, Architekturę oraz do liceów plastycznych.

Zapraszamy

Zobacz więcej zdjęć: